Klassiväline tegevus

Kohtla-Järve 1. Keskkoolis on õppimise kõrval alati leitud aega ka rahvatantsu ja spordi tegemise jaoks.

Juba 1947. aastal Tallinnas toimunud koolinoorte isetegevusolümpiaadil saavutas meie kooli rahvatantsurühm I koha. Kõrge tunnustuse pälvis tollase koolidirektori Aleksander Nõmtaki õpetatud „Hollandi tants”.

1947./48. õppeaastal tantsisid end „Haldjate tantsuga” tuntuks IX klassi tütarlapsed Selma Suur, Milvi Telling, Elvi Laidna, Laila Raidla, Maire Reindop ja Alla Raid. Tantsu õpetas Aleksander Nõmtak.

1953. aastal moodustas verivärske emakeele õpetaja Risette Jõgi 8- paarilise segarühma, kes asus vapralt Enn Loo „Brigadiri polkat” õppima.
1961. aastast alates asus rahvatantsijaid juhendama äsja Tartu Ülikooli lõpetanud Urve Kilk.
1962. aastal tantsis neiduderühm ennast aga juba Tallinnasse tansupeole.
1964. aastal tuli koolinoorte isetegevuse ülevaatuse laureaadiks kooli neiduderühm ning esines lõppkontserdil „Estonia” kontserdisaali laval.

edasi >>