uikala

Märtsis läbisid 8. klasside õpilased Iisaku looduskeskuses KIKi projekti „Lapsed looduses“ raames õppeprogrammi „Jäätmetekke ennetamine“.

Õppeprogrammi abil mõisteti, et jäätmed on inimese tekitatud probleem ning nende liigiti kogumine vajalik. Jäätmeid liigiti kogudes osaleme kõik ringmajanduses, suuname olemasoleva materjali uuteks toodeteks ning hoiame sellega kokku energiat ja veekulu. Nii tagame jätkusuutliku arengu.

Õppekäigul külastati ka Uikala prügilat, kus õpilasi ootas üks väga meeldiv ja kaasahaarava jutuga ekskursioonijuht. Õpilased nägid ning kuulsid, kuidas toimub jäätmete ladustamine ja lindilt käsitsi sorteerimine. Lisaks kuulati põnevaid lugusid sellest, milliseid hinnalisi asju on prügi seest leitud.

Kristi Põdersalu, Andra Kronk Olguner

Juhtkond tunnustab