klehte

Emakeelepäeva tähistamise mõtte algataja oli Sonda kooli direktor Meinhard Laks, kes nimetas noori keelehuvilisi tunglakandjateks. Võib julgelt väita, et ka meie koolis on tunglakandjaid, emakeele au sees hoidjaid.

17.märtsil toimus Jõhvi Kontserdimajas XX Ida-Virumaa etlejate konkurss, kus õpilased esitasid peast luuletuse ning proosapala.

Meie kooli esindasid Mariliis Oro (4. kl, juhendaja õp Ülla Toomjärv), Mikk-Martten Mikita (5.kl, juhendaja õp Ilme Hallik) ja Jarek-Karla Pahka (6.kl, juhendaja õp Ilme Hallik).

Lapsed olid väga tublid, nende tekstid olid huvitavad ning esitus nauditav. Kõik pälvisid žürii kiituse. Mariliis oli selle võistluse pesamuna, kõige noorem esineja, teda premeeriti motivatsioonikingitusega.

Etluse võitjaks tunnistati MIKK-MARTTEN MIKITA, kes läheb vabariiklikule konkursile. Hoiame talle pöialt!

Palju õnne meie tublidele õpilastele ja loodame, et nad innustavad oma tegudega ka kaaslasi.

Emakeele võluvägi saatku meid igal pool!

Ilme Hallik,

eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Juhtkond tunnustab