allas

Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?

Minu töö Järve Koolis algas väga rahulikult, kuna tulin augustis ning kõik õpetajad olid veel puhkusel. Mul oli piisavalt aega kooliga tutvuda ja kohaneda.

Kuidas Teist õpetaja sai?

Teadsin alati, et seon oma elu kooliga ning valikut, kuhu õppima minna, ei tekkinud. Juba koolis olin see inimene, kes püüdis aidata teisi ja arusaamatud asjad ära seletada.

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?

Kuna olen töötanud haridusega seotud valdkonnas juba ammu, siis muidugi teadsin seda kooli ning olen osalenud siin majas ka koolitustel ja koostööpäevadel.
Tundsin Järve Kooli kui ettevõtlikku ja aktiivselt tegutsevat kooli ning see osutus ka kaalukaks argumendiks uue töökoha valimisel.

Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?

Olen töötanud muukeelses koolis eesti keele õpetajana veel ülikoolis õppides. Kokku  olen  koolides töötanud 12 aastat. Õppeprotsessi korraldamisega tegelen juba 9 aastat.

Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?

Kooliajast on mul väga soojad mälestused. Kooliaeg on tõesti üks paremaid perioode inimese elus. Kuigi ma pole õppinud Järve Koolis, on see maja väga sarnane minu endise koolimajaga ning selle tõttu tunnen end siin väga hubaselt.

Milline õpilane Te ise olite?

Ma ei saa öelda, et ma olin väga usin ja püüdlik õpilane. Koduste tööde tegemine ja tuupimine oli minu jaoks kõige tüütum asi maailmas. Selleks et kodus oleks vähem õppida, kuulasin tundides alati väga tähelepanelikult ning püüdsin kõik kirjalikud tööd vahetundides ära teha.

Mis Teid elus innustab?

Kõige tähtsam on tegeleda sellega, mis meeldib. Kui inimene tegeleb sellega, mis on tema jaoks huvitav ja rõõmupakkuv, tuleb innustus ja motivatsioon iseenesest.

Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?

Pean oma peamiseks akupangaks loodust. Vaikses metsas jalutamine või rahuliku järve ääres lõkke tegemine paneb pausile hullu elutempo.

Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?

Jõudu ja jaksu on õpetaja töös alati vaja. Lisaks soovin  sõbralikkust ja abivalmidust teiste suhtes. Koolipere peab tegutsema koostöös ja üksteist toetama.

Juhtkond tunnustab