Prindi

evelin

 Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?
 
Esimese tööpäeva hommikul ärgates tundsin natukene ärevust ja olin põnevil, mida õpetaja tööpäev endast kujutab. Kooli minnes oli mul aga tunne, et kõnnin justkui kooli õppima, mitte ise teadmisi jagama, sest olen õppinud selles koolimajas 11 aastat ning õpetajana end tunda on natuke võõras. Sellegipoolest esimest tööpäeva meenutades tekib soe ja positiivne tunne. 
 
Kuidas Teist õpetaja  sai?
 
Tegelikult on mul õpetajaametini veel tükk maad. Hetkel töötan osaliselt asendus- ja abiõpetajana ning praeguseni on mul vaid positiivsed kogemused. Klassiõpetaja eriala otsustasin õppima minna just tänu minu õpetajatele. Igaüks oli minu jaoks eeskujuks ning imetlesin nende tehtud tööd ja vaeva, panust õpilaste arengusse. Mõistsin, et tahan jagada ka oma teadmisi ja oskusi lastega ning olla üks osa nende isiksuse kujunemises. 
 
Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?
 
 Õppisin Järve Koolis, endises Järve Gümnaasiumis 11 aastat. Viimast õppeaastat pidin kahjuks või õnneks lõpetama Kohtla-Järve Gümnaasiumis seoses teiste gümnaasiumide sulgemisega. Võin uhkusega öelda, et see koolimaja on justkui minu teine kodu. Tulen heameelega iga hetk siia tagasi.  
 
Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?
 
Seoses sellega, et möödunud suvel lõpetasin gümnaasiumi ning hetkel õpin Tallinna Ülikoolis klassiõpetaja erialal, puuduvad mul pikaajalised töökogemused. Sellegipoolest olen suvevaheaegadel töötanud nii toidupoodides kui ka maasikaid korjanud. 
 
Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
 
Kõik kooliga seotud mälestused on omamoodi südamelähedased ja midagi kindlat välja tuua on väga raske. Kõige eredamalt meenub mulle viimane õppeaasta Järve Gümnaasiumis, mis oli segadust tekitav, sest keegi ei teadnud, mis saab kooli gümnaasiumiosast. Sellegipoolest olid kõik õpetajad väga toetavad ning mõistlikud, mis tekitas ühtse koolipere tunde. Kogu see olukord oli ühelt poolt kurb, kuid nii armas:) Tänan kõiki õpetajaid ja koolipersonali, kes meie eest hoolitsesid. 
 
Milline õpilane Te ise olite?
 
Kirjeldaksin ennast kui kohusetundlikku, aktiivset ja kohati tagasihoidlikku õpilast. Üritasin alati kõik koolitööd õigeks ajaks ära teha ning võimalusel koolielust osa võtta. 
 
 Mis Teid elus innustab?
 
Mind motiveerib teadmine, et tänu minu oskustele ja teadmistele saan ma kedagi aidata ja suunata. Samuti pean oluliseks seda, kui valmistan oma pereliikmetele rõõmu. See motiveeribki mind kõige rohkem tegutsema ja raskusi ületama. 
 
Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
 
Mulle meeldib veeta aega nii enda kui ka pere ja sõpradega. Üritan sel ajal tööga mitte tegeleda ning nautida inimestega koos veedetud aega. 
 
Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
 
Sel keerulisel ja segasel ajal ärge unustage hoolitseda oma vaimse ning füüsilise tervise eest. Tervist peab hoidma ükskõik mis moel. Tänu tugevale ja hästi hoitud organismile suudame nautida elu ja olla pingevabad:)
 

 

 
Klikke: 1342