ahaa1

Pärast pikka karantiiniaega said robootikaringis käivad lapsed lõpuks omavahel kokku ja 25. juunil võeti ette reis Tartusse. Külastati AHHAA keskust ja Tagurpidi maja. Oli huvitav ja avastamist täis reis.

Lastele korraldati töötuba, kus neile tutvustati jäätise loomise ajalugu ja selle valmistamise protsessi ning nad proovisid ka ise teha jäätist  ja täitsa oma maitse järgi. AHHAA keskuses vaadati näitust "Ahhaa, foobiad!", kus oli esitatud midagi sellist,  mida paljud meist on pidanud hirmsaks ja ei ole julgenud teha! Näha ja tunda sai maavärinasimulaatorit, sügavikke ja kõrguseid ning kitsaid ja pimedaid käike. Sai olla koos  toatäie ämblike, madude ja putukatega, näha ettearvamatuid tule- ja elektrieksponaate, kõhedust tekitavat arstikabineti ning veel palju muid judinaid tekitavaid elamusi. See oli ikka väga lõbus.

Meie õpilasi ootas AHHAA-s  teadusteater „Särisev elekter“, millest võeti aktiivselt osa ja tehti praktilisi ülesandeid. Teatris räägiti staatilisest elektrist, tänapäeva tehnikaimedes voolavast alalisvoolust ning ohtlikust ja aukartust äratavast vahelduvvoolust. Tartu Ülikooli tudeng näitas, kuidas elekter mõjutab meid ja meie ümber olevat maailma ning kuidas see kõik magnetitega seotud on. 
Hulgaliselt vahvaid eksponaate olid ka AHHAA fuajees. Meie kooli õpilased seiklesid peegellabürindis, lahendasid tähepuslesid ja uurisid ennast kõverpeeglitest!
Muljeid oli palju.
 
ahaa2
Reisi lõpus ootas lapsi üks kummaline maja kus on kõik toad ja mööbel olid tagurpidi pandud. See oli Tagurpidi maja. Diivanid, köögikapid ja kõik muu, mis tavalistes elumajades põrandal paiknevad, olid Tagurpidi Majas hoopis laes. Maja oli ka veidi kaldus, mis pani proovile meie tasakaalumeele.  Kõik see kokku tekitas segadust ja ajas naerma. Oli väga lõbus. Õpilased uurisid ja tegid väga vahvaid pilte.
Reisiga jäid kõik osalejad väga rahule. Suvi alles algas, aga  juba on väga palju muljeid ja elamusi  ja pilte mida sai tehtud. 
Soovime kõikidele head ja ilusat suve!
 
Robootikaringi juhataja
Natalja Hramtsova

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 66 külalist ja 0 liiget