20190628 124130

Kohtla-Järve Järve Gümnaasium - kool, mis tähistas 2017. aasta oktoobrikuus oma 95. sünnipäeva, seisab taas muutuse lävel. Õigemini – muutus oli ju teada alates 2014. aastast, kuid nüüd ongi ees aeg, mil koolist saab põhikool. On ju ka varem muutunud majad ja inimesed ning kooli nimi, kuid siiani pigem ühendati koole ja inimesi, seekord aga vastupidi.


Koolis asuva muuseumi alguseks on märgitud 15. mai 1985. Järve Gümnaasiumi nime kannab kool alates 1996. aastast. Kooli ajalukku jääb 71 lõpetanud lendu, esimene neist aastal 1949. Tervelt 41 kuldmedalisti ja 100 hõbemedalisti annavad tunnistust, et selles koolis ei ole olnud lihtne medalit saada. Vt lennud ja medalistid  2019. aasta kevadel lõpetas 28 õpilasega 71. lend ja 45 noort said kätte põhikooli lõputunnistused. Vilistlased on alati oodatud tagasi oma vanasse kooli.

Alates 1.septembrist Kohtla-Järve Järve Kooli nime kandvas koolis on juunikuu seisuga kirjas 289 õpilast, 1. klassidesse lisandub 35 mudilast. Kõik saavad uued ja uhked Järve Kooli õpilaspiletid.


Järgmisel õppeaastal on koolis 39 õpetajat, 7 tugispetsialisti ja 25 inimest majanduspersonali, lisaks ka mõned ringijuhid. Tore on see, et septembrist alates saab olema 2 sotsiaalpedagoogi ja HEV-koordinaator. Ka psühholoog on sügisest tööl täiskohaga. Meie kooli tuleb juurde kolm noort õpetajat ning esimest aastat alustavad meil tööd viis kogenud õpetajat. Taas on neist kaks vilistlased, kes on tulnud tagasi tööle kodukooli, üks neist kogenud ja teine alustab teekonda koolis. Ka senine huvijuht alustab koolis tööd õpetajana.


Kool jätkab Ettevõtlike Koolide programmis, VEPA ja "Kiusamisest vabaks!" kooli programmidega. Matemaatika ja eesti keel on ja jäävad kaheks ülioluliseks aineks. Oleme endiselt keskkonnasõbralikud, õpime 7. ja 8. klassis ka ettevõtlust, oleme tervist edendav kool ja alustavat õpetajat toetav kool.


Koolimajas toimuvad suvel lisaks nimevahetusele veel mitmedki muudatused. Lammutatakse legendaarsed 1971. aastast pärit 1. ja 2. korruse koridoride parkettpõrandad, mida mitmed tuhanded õpilased on 48 aastat kohusetundlikult tallanud, vahetatakse ka klassiruumide uksed. Kabinet 101 muutub kolmeks väikeklassiks, kus on mõnus väikese rühmaga või lausa üksinda õppida. Ühest ruumist saab teraapiatuba. Kooli bassein saab uue make-up`i, et õpilastel oleks hea ujumistundides käia. Teine ja väiksem arvutiklass kabinet 301 saab värskema näo, siis on koolil kaks korralikku uute arvutitega arvutiklassi. Põnev saab olema ka senises kohvikuruumis, kabinettides 205, 103, 104, 214 ja 241.


Katse 2 hoone on jätkuvalt ettevõtlik ja arenev. Oleme hoolsad ja püüame olla ettenägelikud, et leida uusi ja toredaid mõtteid.

Vahvat suvepuhkust ja kohtumiseni värvilisel sügisel!

Teie Järve Gümnaasium/Järve Kool

 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 217 külalist ja 0 liiget