IMG 20190516 115928

Jalgrattavõistlus "Vigurvänt 2019" toimus 16.05.2019 Jõhvi Maanteeameti büroos. Osalesid 11 kooli võstkonda. Meie kooli meeskonnas olid Marju Kops, Darja Gorski, Nikita Rožkov ja Arseni Dobrosotski.

Kui me kohale jõudsime, saime natuke jalgrattaga sõita. Veel oli seal politsei, kes jälgis meie tegevust. Esimesena läksime tegevuspunkti, seal oli vaja lausetesse sõnu panna ja samal ajal telefoniga rääkides küsimustele vastata. Kui kõik sõnad olid pandud, oli vaja ülejäänutest neljast sõnast lause teha “Liigeldes peab olema ettevaatlik.” See ei olnud väga raske ega lihtne ka, kuid see näitas, et kahte asja korraga on raske teha.

Teiseks oli teooria, kus oli vaja küsimustele vastata. Olivaja kirjutada 11 liiklusmärgi nimetusi, kes peab kellele teed andma jne. See oli küll raskem kui tegevuspunkt.

Kolmandaks ehk viimaseks oli sõitmine. Minu arust oli see kolmest kõige raskem. Seal oli vaja jalgrattaga kaheksat teha. Kui sa pöörasid, oli vaja käega märku anda, liiklusmärke järgida ja kõikide vigade eest tuli miinus punkt.
Kui kõik olid ära sõitnud, oli väike võistlus, kes saab kõige aeglasemalt rada läbida. Kui jala maha panid, siis aeg oli lõppenud.

Pärast oli autasustamine. Meie ei saanud mingit kohta, kuid võit ei ole kõige tähtsam.

See oli päikeseline, huvitav ja lõbus päev.

Darja Gorski 5a kl.

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 110 külalist ja 0 liiget