katrink
Järve Gümnaasiumis käis 16. novembril külas 2004. aasta lennu vilistlane Katrin Kiviselg, kes innustas õpilasi eristuma hallist massist ning mitte kartma teiste arvamust. Katrin töötab firmas LGFG Fashion House
Meie kooli praegune moepilt näis moeteadlikule vilistlasele ühtlaselt tume ning tagasihoidlik - miks mitte paista silma ning kanda erksamaid toone? "Värvid on moes," kinnitas Kiviselg, kuid tunnistas samas, et eelistab ise tihtipeale tumedaid rõivaid.
Kuigi moeteema köidab alati meeli, on gümnasisti päevas olulisimal kohal õppimine. "Kuldmedali saamine pole kõige olulisem," rahustab Kiviselg noori. "Ülikoolis pole vahet, kes sa keskkoolis olid." Kõige tähtsam on naise arvates armastus õppida. Gümnaasiumis on enim levinud kaks õpistrateegiat: osad õpilased pühenduvad peamiselt 3- 4 ainele, teised annavad endast parima kõigis ainetes. Küsimusele, kumba eelistada, vastas Kiviselg diplomaatiliselt, et mõlemad variandid on suurepärased. "Väga kaval küsimus!" naeris moeasjatundja. Meie edukas vilistlane tunnistab, et talle tõepoolest meeldis koolis käia ning õppida - naine on selle üle siiani uhke. Ta püüab end ka praegu igakülgselt arendada, näiteks kuulab ta vabal ajal podcaste. 
 
Kiviselg rõhutab, et hinnetest olulisem on õpiõhin ja koolirõõm, silmaringi arendamist tuleb osata nautida. Nii noorte kui õpetajate jaoks teeb tunnid huvitavamaks ainete lõiming. Moeõpetust saab edukalt lõimida tehnoloogiaga. Kiviselg toob näiteks Fits Me rakenduse kunagise eduloo, kus tänu programmeerijate ning disainerite koostööle näevad inimesed ekraanilt rõiva sobivust oma mõõtudele. Lennukate ideedega müügijuhi lõputõdemuseks on, et head hinded ei taga töökohta. "Õppimine on eluaegne!" naeratab vilistlane Katrin säravalt.
Loe ka ajakiri Director 
 
Elisabeth Viil, 11. SR klass
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 173 külalist ja 0 liiget