metsadPilt internetist
 
Järjepidev vanapaberi kogumine on Järve Gümnaasiumi keskkonnateadlik mõtte- ja teguviis. Tegemist ei ole võistlusega, kus võidab kõige rohkem vanapaberit toonud klass. Meie koolis väärtustatakse teguviisi, et vanapaber ei ole mitte prügi, vaid vanapaberi kogumine on nii majanduslikult kui looduslikult mõttekas. Tore on iga kord vanapaberi kogumispäeva lõppraportist lugeda, mitu tuhat kilogrammi vanapaberit on Järve Gümnaasium taaskasutusse suunanud ja kui suure heateo oleme ühiselt teinud meie elukeskkonna parandamiseks.
Õppeaastast õppeaastasse, üks kord veerandis, avaneb hommikul enne seitset koolitrepil järgnev vaatepilt: igaks vanapaberi kogumispäevaks loodud vanapaberi kogumistiim toob välja kaalu, õpetaja Reet paneb valmis kaaluvihid, vihiku ja pastaka. Täpselt kell seitse algab vanapaberi kogumisralli. Ja nii ka käesoleval õppeaastal!
 
Käesoleva õppeaasta esimeses makulatuuri kogumismeeskonnas toimetasid
Kermo-Sten Bertram, Arnold Loopere, Deniss Tsvetkov, Fjodor Derbnev, German Avakjan, Aleksei Kekišev, Egon Setškov. 
 
Aitäh teile, noormehed, et aitasite eelmisel neljapäeval ladustada  üle 7 tonni vanapaberit, mis kooli eest taaskäitlusesse transporditi. 
 
Aitäh teile, Reet Kukk ja Aadu Kukk, et hoiate jätkuvalt väärtuslikku traditsiooni au sees ning ise eeskujuks olles kujundate meie kooliperes loodussõbralikku mõtteviisi. 
 
Tänusõnad ka meie pikaajalisele koostööpartnerile Kävas ning MTÜ-le Meie Järve. Tänu teie vahendusele saame jälle natuke uusi rahvariideid 18. aprillil 2019 toimuvaks kooli rahvatantsupeoks.
 
Aitäh Sulle, hea vanapaberikoguja, et oled eeskujuks ja väärtustad koos meiega keskkonnasõbralikku elustiili!
 
 
JG juhtkond 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 195 külalist ja 0 liiget