metsamoisa3
21. mail askeldasid 10. klassi õpilased tavaliste õppetundide asemel Lääne-Virumaal Metsamõisas. Õppekäik toimus KIKi  projekti “Hakkama saaja looduses” raames.
Kui kohale jõudsime, saime tuttavaks giididega, kes meile kohe tööülesanded jagasid ning metsa viisid. Kaasa võtsime kogu vajaliku kraami, mis oli pakitud seljakottidesse. Metsas jaotati meid toimkondadeks: lõkketegijad, toiduvalmistajad ja onni ehitajad. Giidid olid meeldivalt üllatunud, et meie hulgas oli kolm väga kogenud matkaselli: Artjom, Raigo ja Erik. Hakkajad noormehed suutsid väga kiiresti lõkke ilma tikkudeta süüdata. Lõkke kohale seati ämber veega, kuhu pandi tee jaoks vaarikavarsi ja kuusekasve. Nii kaua kui viinerid lõkkel küpsesid ja teevesi keema läks, sai teisel toimkonnal onn valmis.
Meile õpetati, kuidas teha päikesekella, erinevatel viisidel tuld süüdata ja kuuseokstega onni katta, et seal saaks ööbida. Kui ülesanded täidetud, saime nautida lõkke kohal grillitud toitu ja vitamiinirikast teed. 
Metsaskäik oli huvitav ja pakkus vaheldust tavalisele koolipäevale. Lisaks uutele teadmistele saime ka omavahel palju suhelda ja arenes meie koostöö. Pärast sellist päeva saame metsas kindlasti paremini hakkama. 
 Vaata pilte galeriist
Hanna Liisa Reimann,
10.klassi õpilane

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 128 külalist ja 0 liiget