tvari
2. aprillil olin Eva–Susanna Reedi, stomatoloogia teise kursuse tudengi vari. Minu tööpäev algas kell 8.15 ning esimeseks tunniks oli füsioloogia praktikum. Tudengid uurisid üksteise silmanägemist, kuulmist, silmaringi ning kontrollisid ennast daltonismi peale. Õppejõud oli päris tore, ta üritas teha minust daltoonikut ning tal peaaegu see õnnestus.
 Teiseks tunniks oli molekulaarbioloogia ning see oli kohutav. Sain teada palju huvitavat seente ja algloomade kohta , kes võivad tekitada inimestel haigusi ning nende ladinakeelseid nimetusi ja sellepärast jäi mulle nii mõnigi asi arusaamatuks. Mulle meeldis vaadata mikroskoobis seente rakke. Õppejõul oli päris lõbus vaadata mu näoilmet, kuna ma ei peitnud seda, et iga kolme sõna tagant ma ei saanud mitte millestki aru. 
 Kõige huvitavam algas alles pärast. Eva viis mind laiparisse, kus ma esimest korda elus nägin laipa. Neid oli neli ning ühel laual nende kõrval vedelesid organid: süda, kopsud, oli ka vist midagi ajutaolist. Ei oska öelda, kas olid need just toodud laibad või mitte, aga seal ei haisenud. Seejärel viidi mind fantoomiruumi, mis paikneb Tartu ülikooli kliinikumis. Seal oli mannekeenid, kelle suud olid lahti ning tudengid harjutasid nende peal erinevaid võtteid. Kui ma viskasin pilgu ühe mannekeeni suhu, siis sain ma aru, miks tudengite hambaravi on palju odavam kui tavaliselt. 
Olen väga õnnelik, et sain olla tudengivari ja et Eva nõustus mind igale poole kaasa võtma. Sain vastuseid oma küsimustele, nägin ühte päeva tudengielust ( päev erineb väga kooliõpilase päevast) ja jõudsin osaleda ühes tunnikontrollis, mille sooritamiseks oli vaja läbi uurida 60 slaidi. 
Soovitan kõigil, kellel on küsimusi mingi eriala kohta, minna tudengivarjuks ning leida see õige eriala.
 
Maria Nazarova
11. kl.

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 156 külalist ja 0 liiget