Lõbus vaheaeg
Sellel kooliaastal on esmakordselt meil viis vaheaega, mis on imeline. Soovingi kirjutada sellest, mis just lõppes.
„Tähelepanu, start!“
Selle õppeaasta viimase „Tähelepanu, start!“ võistluse korraldas Jõhvi Põhikool. Võistlejatel tuli ennast proovile panna viies erinevas teatevõistluses, mis nõudsid osavust, tähelepanu ja kiirust. Meie kooli võistkond saavutas tubli III koha.
 
Alustades ülevalt reast: Nikita Retukov, Alina Latõševa, Liisa Vaigla, Rasmus Božen, Erik Fetka, 
Karel-Jan Bogens,  Nikita Dubovikov,  Lotte Teppe, Kerttu-Liis Soosalu, Iris Nurgamaa, Tanel Talpsepp,
Edana Rusu, Rebecca Lindus,  Adely Tarum, Kuldar Mänd, Janar Noorsalu

Eesti Koolispordi Liidu spordimälumängust „Bumerang“ võtab osa meie kooli võistkond. Läbitud on edukalt maakonna etapp, kus saavutati I koht ja ka Ida regiooni etapp Rakvere Reaalgümnaasiumis, samuti I koht. Nüüd ootab võistkonda ees finaal 13.aprillil.                                        Jonne Rooma, Indrek Kuldmaa, Markus  Kuldmaa

 

  

Tallinnas, Eesti Käsitöö Maja näitusegaleriis 23.02- 14.03. 2016 toimunud vabariiklikul omaloomingu konkursil omistati nimetus NOOR KÄSITÖÖMEISTER Lisette Liise Lilleorule.
Konkursi eesmärk oli tunnustada ja esile tõsta noori, kes peavad oluliseks ning hoiavad ja arendavad meie rahvakunsti traditsioone. 
Näituse kujundas tuntud tekstiilikunstnik Kadi Pajupuu, Lisette Liise kolm esitatud tööd olid ka kõik eksponeeritud. 
Inna Tolsa
käsitöö ja kodunduse õpetaja
 

Rohkem pilte näeb galeriist Galerii

Hei, 3.-4. klassi õpilane!

Järve Gümnaasiumis alustab 28. märtsil jalgratturi koolitus (22 tundi), mis on Sulle tasuta.
Otsi üles õp. Juri Jelistratov (kab 407) ja registreeru.
Koolitus toimub ESMASPÄEVITI - 6. tund (13.15-14.00) ja NELJAPÄEVITI 7.tund (14.10- 14.55).
Koolitusel saad vajalikke teadmisi liiklusest ja pärast eksami sooritamist saad jalgratturi juhiload.
 
 
 
cloud   
    Ainult väga heade ning heade tulemustega 2. trimestri 2015/2016 lõpetanud põhikooli õpilased:    
 
 
                                                                              

15.märtsil oli meil vahva tund. Meil käis külas tädi Liina Järvi päästekeskusest. Ta rääkis meile veeohutusest ja näitas pilte. Saime teada, mida tohib vees teha ja mida ei tohi. Nüüd teame, et ilma vanemateta ei tohi lapsed üksi rannas olla. Vees olles ei tohi kedagi vee alla tõmmata. Paadiga sõitma minnes peab päästevest seljas olema. Vees ei tohi nalja teha, et upud. Oleme nüüd jälle natuke targemad.
                                                                 
Jutu kirjutasid 1.b klassi lapsed
 

 

   

 

Targalt internetis 

 

Reedel, 11. märtsil toimus meie koolis maakondlik võistlusmäng „Nutikalt netis“. Võistlusmängu eesmärk oli innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks. Kuigi võistlusele oli registreerunud mitu piirkonna kooli, võttis sellest lõpuks osa kaks kooli: Kohtla Järve Järve Gümnaasium ja Avinurme Gümnaasium. Mänguks pidi ette valmistama oma kooli tutvustuse ja kindla teema järgi tehtud video. Võistlusmäng sisaldas viktoriini, rollimänge ja osavusmänge. Mäng oli väga huvitav, võistlesime mitmel alal, näiteks Kahoot, Alias jne. Vahepeal sõime kringlit ja puhkasime. Lõpuks saime teada tulemused. 

 

Võitjaks tuli meie kooli võistkond koosseisus: Lisette Liise Lilleorg, Liis Teppe, Richard Pärss, Marten Trumm ja Argo Ers.

 Liis Teppe

 7. klass

 

 

m DSCF1851

18.03.2016 toimus meie kevadine klassiõhtu, mille korraldajateks olid poisid.

collage5

Sel talvel kuulutas Räpina Aianduskool välja taimeprojekti "Maasikasõbrad". Kui eelmistel aastatel kutsuti kasvatama tomateid ja melissi, siis sel aastal on võimalik hoolitseda maasikataimede eest. Meie koolist osaleb projektis üheksa klassi: 2.a, 3.b, 4.a, 4.b, 5.a, 5.b, 6.a, 6.b ja 7. klass.

9.-16.märts
Eesti keele nädal algas jutupesades lugude kuulamisega. Gümnaasiumi tütarlapsed lugesid neljas pesas lastele jutte raamatutest. Nad arutlesid koos neis juttudes toimuvast ja innustasid seda raamatut edasi lugema. Aitäh, Käti, Õnne, Triinu ja Elise!
Järgmisel päeval püüdsid kõik kirjutada väga ilusasti, sest nüüd olenes käekirjast palju. Valiti välja 35 lapse kirjutatu ja nädala kokkuvõtete tegemisel said need õpilased tunnuskirja.
Sõnades „eesti keel“ on lausa neli e-d, seetõttu kaunistasime reedel kõik need e tähed ära, et oleks veel kenam.
Emakeelepäeval mängisime vanasõnadega. Iga klassi 3-liikmelised võistkonnad pidid leidma 1.korrusele peidetud vanasõnadest õiged, sest igal rühmal oli 4 teemat ja iga teema all kolm tühikut. Lastel tuli leida ja paigutada õigesti 12 vanasõna. Kõikide klasside võistkonnad said selle tööga hakkama.
15.märtsil oli meil külas lastekirjanik Kätlin Vainola. Tervituseks laulsid lapsed laulu „Raamat“, igal klassil oma salm ja refrään kõikidel ühine. Kirjanik tutvustas oma raamatuid ja luges nendest jutte. Lastel oli ka palju küsimusi, mida esitati kirjanikule. Ka autogrammide soovijate unistus sai täidetud.
Kolmapäeval tegime eesti keele nädalast kokkuvõtteid, autasustasime tublimaid, tänasime õpetajaid. Sel päeval olid meie külalisteks Kohtla-Järve Kunstide Kooli käsikellade ansambli Bellissimo tüdrukud ja nende juhendajad. Huvitav ja meeldiv oli kuulata nende musitseerimist.
 
Reet Kukk
Algklasside õppetooli juht
 
 

Vene keele festival Ahtme Gümnaasiumis
16. märtsil korraldas Ahtme Gümnaasium esmakordselt vene keele fesivali, kus meie kooli esindas 7.-9. klassi õpilastest moodustatud kuueliikmeline võistkond ning juhendajana sõitis kaasa õpetaja Eha Koppelmaa.
Iga kool tutvustas ennast „visiitkaardiga“. Meie kooli õpilased rääkisid enda „visiitkaardis“, kui vahvaid ja kõlavaid sõnu võib vene keeles leida. Pärast koolide tutvustamist algasid võistlused. Esimese võistluse ülesandeks oli küsimustele vastamine kiiruse peale. Järgmisena panime kokku puzzle ning arvasime ära pildile kujutatud vanasõna. Vahepeal esinesid Ahtme kooli õpilased luuletustega. Kolmas võistlus pani proovile meie improvisatsiooni- ja näitlemisoskused. Meile anti pilt, mille järgi pidime koostama lühikese näidendi viie minuti jooksul. Viimaseks ülesandeks oli piltmõistatuste lahendamine kiiruse peale. Lõpetuseks esinesid Ahtme Gümnaasiumi õpilased tantsu ja lauluga ning pärast seda toimus võistkondade tänamine osalemise eest. Lõpetuseks kutsuti kõik kooli sööklasse pirukaid sööma ja teed jooma. 
Meie kooli võistkonna liikmetele üritus meeldis ning me loodame, et järgmine kord on veel vahvam.
 
Martin Lumiste
 
 
7.-11.märts
Korraldasime oma klassis tüdrukute nädala.
 
Tüdruk kannab pärga peas.
Ülased ehivad ta pärga.
Diivanil kõik pärjad on reas.
Ruttu pärjad pähe, tüdrukud!
Uued pärjad on väga ilusad.
Kellel veel puudub pärg?

Emotsiooniderohke etluskonkurss Narvas
2016.aasta on kuulutatud A.H.Tammsaare aastaks, sest  oktoobris möödub 90 aastat epopöa „Tõde ja õigus” ilmumisest. Juba teist korda  korraldab Tartu Ülikooli Narva Kolledž emakeelepäeva eel maakondliku etluskonkursi „Hansenist Tammsaareni”. Sel aastal oli huvi võistulugemise  vastu suur: võistlejaid oli  4. klassi õpilastest tudengiteni. Meie kooli esindasid 6.klassi õpilane SIIM PÄRSS (juhendaja Ülla Toomjärv) ning abiturient TRIINU TEPPE (juhendaja Ilme Hallik).  Esitada tuli üks A.H.Tammsaare proosatekst . Siim esitas miniatuuri „Poiss ja liblik” ning Triinu katkendi novellist „Varjundid”. Kui žürii esimees Toomas Lõhmuste võitjad välja kuulutas, siis oli meie rõõm  suur: Siim sai oma vanuserühmas (4.-6.kl) I koha ning Triinu oma vanuserühmas (10.-12.kl) samuti I koha. Sellega polnud võistulugemine veel lõppenud. Nüüd tuli kõigil viiel esikoha saanud etlejal veelkord võistlustulle astuda, et välja selgitada GRAND PRIX` omanik. Enne viimast esinemist tunnistasid Siim ja Triinu nagu ühest suust, et enam pole vaja närveerida, nüüd tuleb lihtsalt mõnuga esineda. Nii nad ka tegid. Žürii kuulutas välja, et peaauhinna võitja on TRIINU TEPPE. 
 
Palju õnne ja edu meie tublidele etlejatele!
 
Ilme Hallik,
eesti keele ja kirjanduse õpetaja
 

 

3.02-23.02 oli kooli lugemissaalis Eesti Orhideekaitse Klubi koostatud näitus erinevatest meie looduses kasvavatest orhideedest e. käpalistest.

 
7.märtsil käisime koos 1.a klassiga Kõnnu dendropargis. Sõitsime sinna suure bussiga. Kõnnus oli palju lund. Paksus lumes liikusime hanereas õpetaja Ingridi järel.

Koolivaheajal, 2. märtsil toimus Jõhvi Spordihallis maakonna kuni -7.klasside noormeeste korvpalliturniir.
Meie kooli võistkond saavutas I koha.
Võistkonnas mängisid Mairo Kool, Aleksander Tassa, Argo Ers, Richard Pärss, Marten Trumm ja Reijo Krismar Nano. Treener Margo Tali.

1. märtsil toimus Jõhvi muusikakoolis VIII muusikaolümpiaadi piirkondlik voor, millest ka meie kool esimest korda osa võttis. Kooli esindasid Angelika Hainatskaja ja Siim Pärss VI B klassist õpetaja Maarika Kaalepi juhendamisel. Põhikooli vanuseastmes osales seitse noort muusikahuvilist.

Enne vaheajale minekut korraldasid algklasside lapsed toreda peo „ Meil on täna rõõmupäev“.

Algklasside õpilased tähistasid Heljo Männi 90. sünnipäeva. Eelnenud nädalal toimusid klassides luulekonkursid, kus valiti tublimad luuletuste esitajad ja need lapsed said esineda sünnipäevapeol. Peol esitati 12 Heljo Männi luuletust.

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 123 külalist ja 0 liiget