sa1


17. detsembri hommikul viis buss meid, 1.A, 1.B ja 3. B klassi õpilasi koos klassijuhatajatega imelisele maale. Sellel maal elasid sädelused, kes meid lahkelt vastu võtsid.

v6rkpallsuurejaanis


03. detsembril toimusid Suure-Jaani Gümnaasiumi spordihoones EKSL poolt korraldatud 10-12. klasside rahvaliiga võrkpalli finaal. Meie poiste saldosse jäi seekord 3 võitu ja 2 kaotust ja sellega saavutati kokkuvõtes kolmas koht.

gymj6ulud2015


2015. aasta 16. detsembri õhtu oli gümnaasiumipere jaoks natuke eriline ja teistmoodi. Toimus svingirütmis ja 1940ndatele pühendatud jõulupidu „Svingime koos minevikku“. Ettevalmistused algasid juba varakult ning kaheteistkümnendikud nägid pikalt vaeva, et kujuneks kõigile nauditav pidu.

Pildigalerii

 

ka2


Sel aastal otsustasime oma 5. a klassiga, et mõttetute jõulukinkide asemel kogume raha hoopis nende tarvis, kes ise endi eest seista ei saa.

m DSC 0851

Teisipäev, 15.detsember 2015

Meie koolis igal aastal
päkapikud laulavad.
Peas neil uhked tutimütsid,
silmad kõigil säravad.
(sõnad ja viis Aadu Kukk)

13 vahvat päkapikku – laulupoissi ja -tüdrukut olid selgeks õppinud toredad laulud päkapikkudest, jõulude ootusest, esimesest lumest ja toredast talvest.

etl2


12.detsembril 2015 toimus Pärnus L. Koidula muuseumis juba XIX vabariiklik noorte etlejate konkurss „Koidulauliku valgel“. Kaks meie kooli õpilast Kerttu Teppe 10.klassist (juhendaja Ilme Hallik) ja Siim Pärss 6.klassist (juhendaja Ülla Toomjärv) võtsid sellest samuti osa.

Meie kool liitus uue mängulise Nutispordi keskkonnaga 

Järve Gümnaasiumi üheks pikaks reaalaineid toetavaks traditsiooniks on olnud pranglimine. Pranglimist ehk peast arvutamist on teinud nii väiksemad kui ka suuremad õpilased, ka tublimad õpetajad on kaasa löönud. Ilma igasuguse kahtluseta on pranglimine väga kasulik ja arendav.

2015. sügisest on Järve Gümnaasium ühinenud äsja loodud matemaatikat arendava keskkonnaga Nutisport: http://nutisport.eu/, mis annab kõigile meie kooli õpilastele võimaluse loovaks ja mänguliseks matemaatikaks.

eklipp

Järve Gümnaasiumis on alati teatud, et ollakse hakkajad ja töökad, nüüd saabus ka ametlik kinnitus.

ettevotlusteater-1-212x300

 

 

 

 

Rahvusvahelise rahanädala tähistamiseks korraldab Ettevõtlusteater MTÜ koos partneritega üldhariduskoolidele säästmisteemaliste mängude koostamise konkursi. 15. märtsil toimub Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuses võidutööde autorite autasutamine, kõigi osalenute tunnustamine ning konkursi võitnud mängude tutvustamine.

 

us2

 

 

Ida prefektuuri Jõhvi osakond korraldas projekti "Oma ja võõras" raames 1. klasside õpilastele joonistusvõistluse "Mina usaldan...".

 de7

Septembris avatud www.opiveeb.ee on Eesti kõige kiiremini kasvav tasuta materjalide kogu. Kolme kuuga on kogunenud pea 4000 materjali ja iga päev tuleb juurde.
Materjale on peaaegu igas õppeaines, neid saab lihtsasti Õpiveebis enda kontole lisada, samuti õpilastele jagada.
Lihtsalt logi sisse www.opiveeb.ee ja leia menüüst "Materjalide pank".

m matk3

Selle õppeaasta detsembrikuu teisel nädalal korraldatud ülekoolilise matemaatikanädala raames valmistasid algklasside õpilased majade ja hoonete makette.

m hi2


4. detsembril 2015 a. toimus Sillamäe Gümnaasiumis Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) õpilastööde konkursi „Maailmariik Eesti“ raames digiloovtööde võistluse Ida-Viru maakondlik eelvoor.

m 069

Sellel nädalal  kogunesid  4.a ja 4.b klassi õpilased muusikaklassi kahel päeval hoopiski kaks klassi korraga ühte tundi ja ühendati nii muusikatunnid ning inglise keele õppimise. Selgus, et mitut ainet saab vägagi hästi samal ajal õppida. 

 


m koo1m koo3

2. ja 3.klasside õpilased osalesid 7.detsembril programmeerimistundides KoodiTund 2015 raames.

m 20151208 102913

Teisipäeval, 8.detsembril kostis kunstiklassis neljanda klassi õpilste sagimist ja sebimist, sest töötas küünlakoda. Kuna mõlemal klassil tekkis soov teenida oma kevadiseks ekskursiooniks veidi lisaraha, siis otsustati ühendada jõuluaeg kõigile huvitava tegevusega. Meisterdamise juurde kutsuti abiks "Ettevõtliku Kooli" Ida-Viru koordinaator Kristi Goldberg. Valmistatud küünlad lähevad käiku järgmisel nädalal korraldatavas jõululoteriis.

pu2

2. klassi lastel toimus esmaspäeval, 7.detsmebril inimeseõpetuse tund Punases Ristis. Teemaks oli ”Esmaabi”. Õppisime, mida peab tegema ja kuidas käituma siis, kui tekib kellelgi ninaverejooks.

j6u6

Esmaspäeval, 7.detsembril käisime klassiga Vahtra Loomekeskuses päkapikumaa ”Põlevkivimaa päkapikud kutsuvad muusikalisele muusikaseiklusele jõulumaal!”

Mia-CD-esikaas

 

  

Neljapäeval, 3.detsembril käisid 2.a, 3.a, 4.a, 4.b ja 6.b Tallinnas Nordea kontserdisaalis vaatamas heategevuslikku lastemuusikal-muinasjuttu "Koerhaldjas Mia". Etendus on valminud Kadri Urbase raamatu "Mia muinasjutud" põhjal, muusika ja laulude sõnad on loonud Kaari Sillamaa.

Imeilusast etendusest jäid kõigile meelde kenad laulud ja seiklusrikas ning südamilik lugu koerast Miast, kes elab Jõulumemme ning Jõulutaadi juures metsas ning läheb ühel päeval maailma parimat kingitust ostima. Kõigi silmad lõid eriti särama, kui pärast etendust jagati külastajatele erinevaid kingitusi: piparkooke, komme ja muid maiustusi või head-paremat. 

Muidugi vaadati tagasiteel üle, kuidas näevad välja nii Tallinna kui ka Rakvere jõulukuusk.

digi

Koolid tegelevad digitaristu visioonide väljatöötamise ja arendamisega koolis.

o4o2

 5. detsembril kell 11.00 anti Järve Gümnaasiumi kauaaegsele matemaatikaõpetajale Anne Orule ja neljale teisele laureaadile Tartu Ülikooli Senati saalis kätte Gerhard Rägo nimelised tunnustusmedalid.

peod2015

 osal1osal


Diana Drobot annab ülevaate 5. novembril 2015 toimunud üleriigilisest üritusest "Osaluskohvik". Ida-Virumaal Jõhvi Gümnaasiumis toimunud sündmuse eesmärk oli kaasata Eesti noori rääkima ühiskonnas integreerivatest probleemidest ja nende lahenduskäikudest.

bio


24. novembril võtsid gümnaasiumiõpilased osa meie koolis toimuvast õpitoast „Rändav bioklass“. Õpilased said ennast tunda teadlastena, kes avastasid enda jaoks midagi uut geenitehnoloogiast ja bioloogiast.

 

linde

Inna Linde on Järve Gümnaasiumi vilistlane, kes teeb õpilastele inglise keele risti–põiki selgeks.

talim6e

Vaili Talimäe tuli septembris 2014 ajutiselt lapsehoolduspuhkusel viibivat huvijuhti asendama, kuid sellest kujunes hoopis pikemaajaline sõprus Järve Gümnaasiumiga.

hel


Täna hommikul ootas koolitrepil kõiki Järve Gümnaasiumisse tulijaid Maanteeameti ja noorsoopolitsei esindus, toimus helkurite kontroll nii õpilastele, õpetajatele kui ka vanematele.

avi17

01. detsembril käisid 2B ja 3C klassid Avinurme Elulaadi keskuse Jõulumaal.

elio3

1.detsembril saabus Järve Gümnaasiumisse väga vahva uudis – 4. klassi õpilane Loore Ait on võitnud 1. koha EEneti arvutijoonistuste võistlusel noorimas vanuserühmas teemal „Kuulsad hiireviud“ kuni 10-aastaste hulgas. Loorele anti täna fujaees üle Elioni suur kingitus.

Christmas baubles

Jõuluaeg on eriliselt püha aeg, mis ühendab kogu maailma inimesi.

 

29. novembril toimusid kõikjal esimese advendi jumalateenistused, linnas ja maal kogunesid inimesed väljakutel ümber kuuskede, et süüdata esimese advendi küünal ja üheskoos tunda rõõmu vaikse ootusaja algusest. Pühapäeval algas esimese advendi väljakuulutamisega uus kirikuaasta. Nii on see olnud alates 5. sajandist.


Ilm on sel sügisel olnud küll harjumatult petlike soojakraadidega, kuid külm, justnagu mõista andes, kui oluline on, et inimeste südames oleks palju soojust ja lahkust. Igal inimesel peab olema, mida jagada sõpradega, tuttavatega, vastu tulevate inimestega, sest ümberringi on toimunud nii palju ebaõiglast, mis ei ole jõuludega kuidagi kooskõlas. Mis võib olla hirmsamat, kui teadmine, et inimesed ei saa võib-olla ka rahulikul jõuluajal turvaliselt üritusi külastada, kohvikus istuda…Teadmine, et keegi, kes täna kodust lahkudes rõõmsalt lehvitas, ei tule võib-olla enam kunagi koju... Keegi ei arva kunagi, et midagi taolist võiks just temaga juhtuda.

 

cloud

 

 

Ainult väga heade ning heade tulemustega 1. trimestri 2015/2016 lõpetanud põhikooli õpilased:

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 174 külalist ja 0 liiget