polva
9. veebruaril toimus Põlva Gümnaasiumis XXVII  õpilasetlejate riigikonkurss. Meie koolist osalesid maakondliku, Ida-Virumaa konkursi võitjad.  Kokku olid tulnud Eesti parimad etlejad. Igas vanuserühmas oli keskmiselt 15 võistlejat. 
Päev oli pikk ning kuulda sai katkendeid  erinevate kirjanike teostest. Kõlas ilus emakeel. Aga esitati ka suurepäraseid venekeelseid tekste. Vaeva olid näinud nii õpetajad, õpilased kui ka  vanemad. 
Konkurents oli tihe ja  pinge suur, aga meie kooli õpilased tulid tagasi võitudega:
4.-6. klasside arvestuses sai Põlva eripreemia särtsaka esituse eest Kristo Vaht (juh õp Krista Kask)
7.-9. klasside osas pälvis laureaadi tiitli Rasmus Božen (juh õp Maie Jõemaa)
10.-12. klassi õpilaste konkurentsis sai laureaadiks Kerttu Teppe (juh Ilme Hallik)
Tore oli kuulda Kristo suust tagasiteel sõnu: „Aga mina sain akupanga ja  olen sellega rahul. Järgmine kord osalen kindlasti sellisel üritusel!“
Mina olen tegelenud etlemisega viiendast klassist saadik. Algklassides käisin kohalikus rahvamajas luuletusi lugemas ja näitlemas. Iga eltuskonkurss on olnud omanäoline ning žüriid ning nende nõudmised  erinevad. Samuti ei ole kõik võistlused nii hästi läinud kui nüüd. Vabariiklikule konkursile olen püüdnud pääseda kaheksandast klassist alates. Nüüd see õnnestus! Mina lõpetan sel aastal gümnaasiumi, aga loodan, et etlustraditsioon ei kao meie koolist.  Uued kogemused teevad alati ainult rikkamaks! 
Kerttu Teppe,
12. klassi õpilane

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 79 külalist ja 0 liiget