metsmoisa1
7.mail toimus 1.klasside õpilastel õuesõppepäev Lääne-Virumaal. Õuesõppepäev korraldati KIK-I projekti “Teadlik laps Metsamõisas” raames ja teemaks oli “Uuskasutus on säästlik”.
Kohale jõudes võtsid lapsi vastu õpetajad Gerli ja Priit. Kõigepealt saadi tuttavaks ja siis läks tegevusteks lahti. Lapsed jaotati 4 rühma. Iga rühm valis endale nime (selleks pidi olema kas kodu- või metsloom) ja ka kutsungi, mille peale kogu rühm kokku jooksis. Kuna puudel veel lehti ei olnud, siis seekord olid neil ilusad valged lehed, millel erinevad küsimused. Lapsed pidid mängujuhi korraldusel leidma vastava numbriga lehe ja vastama seal olevale küsimusele.
Küsimused olid küllaltki rasked 1.klassi jutside jaoks, aga õpetajad aitasid suunavate lausetega ja nii saadi ka vastused. Selles mängus oli vaja kiirust, oskust kokku kutsuda oma rühma ja ka teadmisi ning nutikust. Kui kõik nn lehed said kokku kogutud, mindi järgmiste tegevuste juurde.
Käidi metsarajal, kuulati allikavee kohinat, uuriti taimi, kuulati linnulaulu. Lastele räägiti, kuidas käituvad looduslikus basseinis metssead, kuidas nad end vaiguga ravivad. Seejärel mindi väikesesse metsamajakesse ja seda tutvustati kui klaasidega televiisorit. Sealt oli võimalik vaikselt jälgida ümbritsevat loodust ja seal toimuvat. Lastele tutvustati ka metsloomade nahku.
Õpetaja Priit tutvustas veeringkäiku looduses. Siin olid lapsed juba peaaegu võrdsed partnerid, sest seda olid nad koolis õppinud. Huvitav stend ja magnetid ilmestasid seda vestlust.
metsmoisa2
Ja nüüd valati murule kõiksugu kola ja see tuli paigutada õigesse kohta. Tuli sorteerida prügi. Samas tuli selgitada, miks ei tohi seda loodusesse visata. Millest saab midagi uut teha ja mida? Lapsed olid agarad sorteerijad ja samas said nad ka uusi teadmisi juurde.
Viimane tegevus oli töö telefoni mikroskoobiga. See oli üsna huvitav. Keha kinnitati lõkkel grillitud viinerite ja maitsva saiakesega.  Ja oligi aeg teha kokkuvõte päevast. Igaüks sai öelda, mis talle meeldis või mida ta uut teada sai. Asutigi koduteele, natuke targemad, natuke väsinud (sest ilmataat oli kinkinud lastele tõelise päikesepaistelise ilma), aga rõõmsad ja õnnelikud.
 
Reet Kukk ja Diana Villemson
1.a ja 1.b klassi õpetajad
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 151 külalist ja 0 liiget