Prindi
ReetloimingVastlapäeval toimusid 1.a ja 1.b klassis ühised tunnid, mis olid lõimitud nii eesti keele, matemaatika, loodusõpetuse, muusika, tööõpetuse ja kehalise kasvatusega. Tunde viisid läbi õpetajad Diana, Kadre ja Reet.
Esimeses tunnis jaotasime lapsed rühmadesse. Nad pidid leidma pildi, mis seotud vastlapäevaga ja vastava sõna – nii moodustuski meil 8 rühma. Seejärel PowerPointi abiga tutvustasime vastlapäeva kombeid ja tavasid, toetudes sellele, mida lapsed juba teadsid. Tunni lõpus jõudsime meisterdada ka vurri.
Teise tunni alguses laulsime vastlalaulu koos liigutustega ja seejärel panime vurrid helisema. Enamus sai vurri tööle. Need, kes ei suutnud seda tunnis teha, pidid kodus harjutama. Nüüd oli see aeg, kui tuli panna tööle tahvelarvutid. Lapsed said sisselogimisega kenasti hakkama, aga õpetaja arvutisse läks sisse koterman ja ei lubanud edasi tööd teha. Ega midagi, suundusime siis spordisaali ja trallitasime seal edasi. Mängisime ja imiteerisime reesõitu, terve rühm pidi mahtuma ree peale, mängisime lumesõda ja proovisime osavust lumepallide loopimisega.
reetloiming1Tunni lõpus kordasime uusi sõnu, mida eelnevas tunnis õppisime ja loendasime sõnades tähti ning häälikud.
Oligi aeg süüa hernesuppi ja vastlakuklit. Sööma liikusime uisusammuga. Kohe pärast söömist kiirustasime jäähalli uisutama. Tore oli, et kõik esimeste klasside õpilased läksid jääle, kuigi enamus oli esimest korda uiskudel.
Õpetajad ei jätnud oma jonni ja järgmisel päeval tulid rühmad taas kokku, avasid tahvelarvutid ja mängisid Kahootis oma mängu ära. Lapsed olid tulbid, neil oli eelmisel päeval räägitu-õpitu meeles.
 
Reet Kukk
1.a klassi õpetaja